Březen 2011

My name is...

30. března 2011 v 21:32 | Emily |  Videos
Her name is L


My young in twilight

28. března 2011 v 23:41 | Emily |  My EMOtions
Už od čtvrté třídy jsem milovala seriál Buffy a tak mě zaujala kniha tohoto typu ve sci-fi sekci. Snažila jsem se ji sehnat v knihovně, ale nikde nebyla. Tak jsem si ji nakonec přála k 14tým narozeninám od babičky. Prvních 50 stran jsem přečetla za jeden den a druhý knihu dočetla. Naši si všimli, jak mě chytla a tka jsem v den 14tých narozenin dostala druhý díl. Prvníh 100 stran jsem přečetla během pár hodin. S Jacobovou částí jsem měla menší obtíže, ale do dvou dnů byla dočtena i tahle. S pocity naprosté lásky k této knize. Neustále jsem znovu a znovu pročítala oblíbené pasáže (dodnes umím některé nazpaměť:) Chodila jsem na fóra, studovala fan arty, spekulovala kdo by hrál ve filmu... Protože v mé třídě jsou lidé bez vlastního vkusu hned to začal číst každý...
Třetí díl, ale byla rána pod pás. Denně od vydání jsem chodila do knihy, ale taťka mi ji nakonec sehnal ze skladu. Tenhle díl mě, ale zničil. Něco, tak nedotknutelného, jako je láska Belly a Edwarda byla zničena. Já v té době věřila, že když někoho milujete tak na 100procent. A Bella ho nemilovala dost na to, aby nesnila o budoucnosti s Jackobem. Tolik jsem brečela, i když to dopadlo dobře. Dnes už Jacoba plně chápu. Miloval Bellu a proto o ni bojoval do poslední vteřiny jejího dechu. Jak chcete soudit někoho, kdo miluje.
Čtvrtý díl jsem si objednala v předprodeji. Přečetla jsem ho za tři dny. Jasně bylo to skvělé, ale... už jsem neměla v tu lásku takovou důvěru a navíc pasáž, kdy Bella lépe chránila mimčo než Edwarda... poslední tři strany to, ale překonaly...
Pak se strhla lavina "Twilight ságy" - na svět přišel film. Dle mého názoru Edward je pro každou z nás, které jsme četly knihu předtím, něco tak jedinečného a subjektivního, že se to nedá připodobnit k žádné lidksé bytosti (i když snad každý by byl lepší než ten úchylák, co ho hraje). Každá má svého vlastního Edwarda v hlavě a ten nikdy nebude stejný jako druhé. Celý děj knihy byl o vysnění - Copak vy jste neviděly Bellin pokoj? Neviděly jste své Forks? Tvůrci filmu nám ukradli představivost a originalitu tomuto dílu. Schválně vo, co jste četly Stmívání před filmem, zkuste si ho znovu otevřít - koho vidíte? Svého vysněného Edwarda bnebo tu úchylnou kreatůru?
Filmy o proti tomu byly nevkusné a ubohé. Kristin byla na Bellu příliš hezká a Edward vypadal spíš jako úchyl v parku. Druhý díl byl děs atřetí vyloženě výsměch. Celý film jsem se jen smála. Rozjela se kolem toho, tak nechutná kampaň, že mě něpřekvapilo, když se mě 16 letá holka zeptala jestli si myslím, že Cullenovi opravdu existují(bylo jí 15let).
Jsem hrdá na to, že jsem Stmívání četla, když ještě nebylo téměř známé. Že jsem rok čekala da třetí a pak čtvrý díl a nekoupila ho v balíku po čtyřech kusech. Taky, že jsem je koupila v scifi-sekci, kde byly dva kusy a ne 1000 Jsem pyšná i na to, že mám sice značně poškozený a omacaný Nový měsíc s původním obrázkem vlka. Mrzí mě, že jsou dneska všichni, co mají tyto knihy rádi za pitomé puberťačky.
I přesto pro mě budou ty knihy napořád osudové. Nejde o to, že by kniha ukazovala na možnost existence upírů, ale o to, že někdo tak dokonalý může milovat někoho obyčejného a průměrného. Myslím, že pro tuto naději se stala pro každou z nás kniha osudovou... Možná i o tom je "A tak se vlk zamiloval do jehňátka..."
Co myslíte vy?

Tohle je fan art "mé" éry... A tohle té druhé...

I hope that jesus love me

26. března 2011 v 18:58 | Emily |  My diary
Za hodinu ples... Dala jsem tomu maximum. A hlvně finěnčně:
šaty: 1600 kč
bunda: 1800kč
lodičky: 1500 kč
kosmetika(včetně nehtů): 700 kč
kabelka: 740 kč
kadeřník: 1500 kč
Snad to proboha všechno vyjde...

20.3.2011 Cinderella night

21. března 2011 v 15:49 | Emily |  My diary
Chtěla bych moc poděkovat všem, co mi poslali příběhy do sočky jmenovitě Stacy, Niki, Verča, Sofie, Gabriella, Vanessa a kejty. Ve středu je školní kolo, tak se uvidí, jak dopadnu.
Něco o mě? No tak "díky" sočky a prezentaci o PPP a pro ana moje profesorka ZSV zjistila, že jeden příběh je můj. Prý na základě toho, že jsem všechno věděla detailně - zcela zpaměti, protože znám tolik lidí s PPP(s 5) a hlavně, když se mě někdo zeptal jestli by tedy nebýt pro ana blogů ubylo PPP, tak jsem se bez přemýšlení pro ana blogů zastala. Díky tomu, že je mi osmnáct a ujištění, že je to za mnou to dál neřešila jen se ptala na nějaké věci spíš ze zvědavosti. Taky si prý mohu přijít proluvit.
Tento týden se do soboty pokusím o hladovku z důvodů plesu a mých krásných šatiček. Já vím, že je to naposlední chvíli, ale nějak jsem toho měla kvůli sočky moc. Hlavně ještě nemám ultra vysoké střevíčky v hnědé barvě, polámaly se mi dva nehty, nesehnala jsem dobré nalepovací řasy a snad seženu na sobou kadeřníka. Vím, že to hrozně hrotím, ale to už je asi můj pozůstatek z any.
Snad se ozvu, jak to dopadlo.
Pádím do výtvarky
Vaše EMily

Christy Henrich

2. března 2011 v 17:39 | Emily |  PPP

Christy Henrich byla druhá nejlepší gymnastka v USA v roce 1989 a byla předurčena k reprezentování země v olympijském týmu pro rok 1992. Poté, co jí olympijský rozhodčí řekl, že musí zhubnout, aby mohla na Olympiádu, začala být posedlá hubnutím. V osmnácti letech musela z gymnastiky odejít kvůli podlomenému zdraví. Nikdy se do olympijského týmu nedostala. Zemřela dva roky po Olympiádě, ve dvaceti dvou letech. Její smrt upozornila veřejnost na zvýšené nebezpečí výskytu mentální anorexie u sportů orientovaných na vzhled sportovců, jako je gymnastika, balet a krasobruslení.PROSBA PRO ANA!!!!!!!!

2. března 2011 v 16:46 | Emily
Nejdražší PRO ANY,
měla bych ohromnou prosbu na všechny ty, kteří- prošli pro anou/mio, ty co byly léčeni pro poruchy příjmu potravy a ty, kteří vlastní PRO ANA blogy. Protože moje seminárka byla úěšná rozhodla jsem se pokračovat do sočky. Proto potřebuju více příběhů, které potřebuji rozebrat. Potřebovala bych sestavit texty zhruba jako tyhle dva příklady. Navíc bych byla vděčná, kdyby byla fotka vývoje nebo nějaký materiál navíc(já dám svou pro ana knihu naskenovanou a jídelníček, když jsem byla ana). Všechno zůstane anonymní a já budu neskonale vděčná. Hlavně chci poprosit nej pro any typu Stacy, Prostitute, Kooty, Trejsy... každý, kdo má zájem ať tu napíše kontakt a domluvíme se.

Dále bych měla na každého, kdo mé pro ana blog/hubnoucí jestli by zde neodpověděli na tyhle otázky:
Věk:
Jak dlouho mám pro ana blog:
Co pro mě znamená:
Jsou podle vás nebezpečné?:

Děkuju a tady ukázky příběhů: