Květen 2011

13. komnata: Pavla Sudová

29. května 2011 v 22:43 | Emily |  Videos
V dubnu 2004 se tato modelka stala Miss sympatie ČR. O půl roku později téměř zemřela na mentální anorexii. Vážila pouhých 34 kg. Připravili: A. Derzsiová, Z. Burešová a J. Nekvasil
V dubnu roku 2004 se konal další ročník soutěže krásy Miss České republiky. V průběhu večera vyhlásili i Miss sympatie. Nejfotogeničtější dívkou se stala 18letá Pavla Sudová. Získala klíčky od nového vozu, usmívala se do kamer a spokojeně pózovala před houfem fotoreportérů. Nikdo tehdy nemohl tušit, že 178 centimetrů vysoká dívka, která tehdy vážila 55 kilogramů, bude za půl roku doslova umírat v plzeňské fakultní nemocnici v Plzni. Dovedla ji tam mentální anorexie, která jí srazila váhu na 34 kilogramů. Selhávaly ji životně důležité orgány, srdce pracovalo jen na 30 procent, měnili ji krev a dávali umělou výživu. Po každém odchodu lékařů z nemocničního pokoje Pavla okamžitě cvičila, dělala dřepy a myslela jenom na jediné: rychle zase zhubnout.
Autorkou scénáře a průvodkyní 13. komnatou bývalé modelky je redaktorka Zuzana Burešová, která se snažila přijít na příčinu toho, proč a jak potíže Pavly Sudové vznikly a málem vyústily v tragédii. Jak k tomu došlo, že začala odmítat jídlo? Jak nemoc postupovala? Kdy se zdánlivě beznadějná situace zlomila a začala směřovat k lepšímu? Co jí pomohlo? Setkáme se s názory Pavliných blízkých, lékařů i kolegyň. Dozvíme se mnohé o vzniku a průběhu mentální anorexie obecně.
Pavlu Sudovou blízkost smrti naučila pokoře k životu ale i k lidem, kteří ji mají rádi. Je asi předčasné říkat, že má zcela vyhráno. Je jí teprve dvacet let, řada problémů jí stále ještě čeká. Pavla si věří, že do ničeho takového už nikdy nespadne.


Rodina, škola a já: Anorexie a Bulimie

29. května 2011 v 22:27 | Emily |  Videos
Pořad z roku 2007.
Moc se mi nelíbí, protože i když není tak starý je příliš nemoderní a zastaralý. Promiňte, ale devítileté děcko nejí a navíc zvrací všude kam může, tak asi je to jen tak na domácí diskuzi. Je to fakt primitivní pořad.


4teens: Zuřivá reportérka

29. května 2011 v 22:15 | Emily |  Pro Ana Mia
Zcela náhodou jsem narazila na článek, kde byla zmíněna další epizod seriálu 4teens, kde avízovali problém s anorexií. Viděla jsem první díl a ten byl krajně přiblblý, ale i tak jsem si tento stáhla. A abych pravdu řekla byl fakt nudný a v podstatě jsem ho přetáčela jen na pasáže s anorektickou tématikou.
Paty chce být modelkou, přestane jíst, aby byla hubenější. Situace se jí však vymkne z rukou a ona skončí v nemocnici. Dája neváhá ani vteřinu a rozhodne se napsat reportáž o anorexii. Dokáže udržet anonymitu svého zdroje, nebo ji i tentokrát předběhne svým komiksem tajemný Ghost?
No, takže téma anorexie je zde celkem zjednodušené. Nevím jestli to může někoho zaujmout.


Moje Ana Princezny

26. května 2011 v 22:59 | Emily |  My EMOtions
Na svém blogu jsem psala už o spoustě osobních věcích. Několik z Vás je ochotně četlo, komentovalo a radilo mi. Všem Vám strašně děkuji za každou radu i kritiku. Mezi těmi všemi se najde několik, které pro mě mají neobyčejnou cenu. Dívky, které bych chtěla moc poznat osobně, ale nemohu, abych neskazila iluzi o Emily/Emo Fairy.
Tenhle článek je o těch nej inspiracích, co jsem potkala ve světě any...

Kooty http://kooty-nictty.blog.cz/
Asi je vám jasné koho musím dát na první místo. Ona byla první skutečná ana, co jsem poznala na internetu. V době brutální anorexie jsem denně četla její blog a snila o tom, že budu jednou jako ona. Kdo dokázal tolik, co ona? Svými dost přísnými komentáři sjížděla "falešné pro any a tlusté lidi. Je to podle mě jedna z největších legend ana blogu. Nabízí se totiž otázka - existuje ona Kooty? Když jsem si s ní psala na ICQ, tak mi poslala fotku jenom ze začátku, ne z těch 39 kg. Pokud Kooty neexistuje nechi to vědět - ona je pro mě absolutně nedotknutelná inspirace.

Sofie
Myslím, že většina z Vás by ji poznala na fotkách - její fotky se nacházi na většině ana blogů, jen o tom nevíte. Blgo měla strašně dávno, takže pochybuju, že by si ji někdo pamatoval. Vystupovala na cizojazyčných stránkách a přeložila spousty pro ana článků. To ani nevíte, co:) Tohle je moje absolutní princezna. Jediná, které splnila to, co aně slíbila - raději mrtvá než tlustá. Co dva měsíce se vrací do nemocnice s 35kg (někdy méně) a bojuje o život. Pak odejde a začne znovu. Opravdu nevím, jak dlouho to ještě vydrží. Ale teď jsme oslavily 40kg a mohla za mnou zase přijet. Nikdy si neodpustím, jak jsem jí ublížila.

Vanessa
Další legendární anorektička. První anorektická osoba, kterou jsem kdy potkala. Je to moje blízká kamarádka z dětství. Pryč už je dávno, ale její příběh je unikátní - jako jediká, kterou znám si vybudovala silný odpor k jídlu, který nešel překonat. Dodnes jí jen velmi málo věcí. Stala se s ní skvělá baletka a plánuje odchod na Rakouskou univerzitu baletu.

Trejsy http://trejsy.blog.cz/
Tahle dívka patří k mým srdcovým záležitostem. Víc než jako anu jsem ji obdivovala, jako člověka. Její neuvěřitelný styl psaní, cistlivist a tíha jejího života. Milovala jsem její boj s tím vším. Nebyla jako ostatní any. Její blog byl o něčem víc. Její anorexie měla důvody. Není jednoduchá. Je dokonalá. Moc jsem ji chtěla potkat osobně, ale bohužel to nevyšlo:(

kejty
Jediná ana, co asi budete znát se kterou se znám osobně. Nebý anorexie myslím, že by jsme se nikdy neskamarádily. Ona je živoucí ukázka krásy any. Když jsem ji viděla naposledy klesla mi čelist. Je to jedna z mála osob na světě, které se nebojím říct téměř cokoliv. Nikdy si nepoklepe na čelo se slovy to je blázen. Ona bude vždy mou největší inspirací nejen v hubnutí:)

Prostitute http://prostitute.blog.cz/
Jedna z mála holek, co pamatuje mou éru EMo Fairy. Podle mě byla vždy překrásná a hlavně hubená. Narozdíl od většiny z nás taková byla vždcky, i když to asi nepřizná :* Ale je pravda, že pamatuju její extremy ještě z "find-perfect" Vždycky mě podporovala a byla moc milá. Nikdy na ni nezapomenu a budu ji spojovat s mým brutálním anorektickým obdobím.

Susi Chloe Lottchen http://humanoid.blog.cz/
Další, která znala taky EMO Fairy. Tuhle dívku jsem nikdy nevnímala jako pro anu, spíše jako neuvěřitelně krásnou, absolutně módně vkusnou toki hotel princeznu:) Vždycky jsem vzdychala nad jejíma krásnýma fotkama a zážitkama, které bych si přála taky zažít. Celou dobu jsem ji očima hledala na koncertě Th, ale nenašla. Tak je to asi dobře.
Mimi (blog zrušen)
Kdo by neznal Mimi, která to dokázala? Holku, která z 90kg zdravě zhubla na 54kg. Navíc vím jistě, že je teď ještě krásnější. Obě jsme fanynky TH, takže ji mám na FB a mohu sledovat její nebývalou krásu.

Fai http://fai-thin.blog.cz/
Nikdy jsem ji nebrala moc z její ana stránky, ale spíše mě fasinoval její život obecně. Obdivuhodná slečna s talentem perfektně psát a vystihnout atmosféru. Navíc toho máme dost společného :*
Cruela http://thin-cruela.blog.cz/
Kdo by neznal yummi? Velmi silná inspirace v začátku mého hubnutí. Vždycky mi dost poradil a podpořila mě. Škoda, že zmizela kdovíkde.

Taky ji znám ještě Emo Fairy doby. Byla vždycky perfektní a dospělá, narozdíl od většiny. Její články měly duši. Škoda, že zmizela do světa reality.

Annabeth http://annabeth.blog.cz/
Tahle holka, co si pamatuju nikdy nepolevila. Nikdy nebyla příliš drastická, tak snad proto je pořád tak šikovná a nevzdala to:)

Michelle http://fucking-rules.blog.cz/
O Michelle mohu říct jediné - je to moje srdce. Spolu s trejsy jsou mi asi nejblíže jako lidi, ne jako na. Je to opravdu šikovná a hlavně talentovaná princezna.

Stacy http://dont-eat-stacy.blog.cz/
Velmi krásná, velmi dokonalá, velmi odhodlaná. Dokonalá ana. Byla pro mě obrovskou inspirací v době extrémní anorexie. Hltala jsem její jídleníčky a pozorovala její fotky. Měla jsem příležitost přečíst si její detailní popis průběhu any. Napořád pro mě zůstane pod jediným slovem - dokonalá.

× Fat Katty × http://iwanttobeperfect.blog.cz/
Jediná pro ana na jejíchž blog jsem chodila ještě před mým hubnutím. Její život mě vždycky fascinoval. Nebojím se tvrdit, že právě ona byla ta první na, kterou jsem si vzpoměla ve chcvíli, kdy jsem se rozhodla hubnout. Její blog jsem si detailně prošla a inspirovala se jím. Děkuji.
Bubu http://anatyja.blog.cz/
Tahle holka napsala na Emo fairy blog, že jsem pro ni legendou. Tohle stačí na to, abych na ni nezapoměla. Myslím, že by mnou byla fakt zklamaná.

Doufám, že jsem nikoho neopoměla. Ještě jednou všem vám děkuji. Byly jste pro mě spásou a podporou v době, kdy jsem umírala. Našla jsem ve vás inspiraci, která mě vyvedla z pekla do nebe anorexie. Nikdy na žádnou z Vás nezapomenu.
Doufám, že áť už jste zmizely kamkoli jste šťastné. Byla bych ráda, kdybyste se vy neaktivní ozvaly...
EMily

Barča

26. května 2011 v 19:36 | Emily |  Real
Pro ty, kdo poslouchají tokio hotel nebude tato dívčina žádnou neznámou. Dietu začal držet myslím od letošního ledna, takže výsledky zatím nejsou nějak extrémní, ale i přesto je to opravdu neuvěřitelné, jak moc se změnila. A to nejen svou váhou, ale hlavně svým stylem. Svým příběhem se hodně podobá, vám jistě známé Mimi. Měla jsem tu čest zahlédnout ji na lavičkách v shpping parku a musím říct, že ona je prostě nádherná. Doufám, že se jí bude dařit a dokáže vše, co chce...16.5.2011

16. května 2011 v 22:58 | Emily |  My food
Promiňte paní z anabell...
Snídaně: nic
Svačina: nic
Oběd: nic
Svačina: nic
Večeře: nic
+sibutramin, 1 pivo

Já jsem byla své dílo.

16. května 2011 v 22:57 | Emily |  My EMOtions
Tak jsem se zase na to vykašlala, co? Myslela jsem, že je to za mnou. Považovala jsem to za něco, co je zavřené hluboko v šuplíku, do kterého občes nakouknu, ale nikdy už ho docela neotevřu. Bude to tam a já si budu jistá, že je to jen moje.Musím říct, že mi anabell hodně pomohla.
Ale pak si to přede mě nakročí jedna "kamarádka" a řekne, že už týden nejí a, že přece vím co je pro mě nejlepší. Celý víkend mi to leželo v hlavě. Ano ne. Ano ne. Ano ne. Ona již v pátek jedla krokety.
Všichni říkají, že to mám nahradit nečím jiným v čem mohu být nejlepší. Ale já se vám to pokusím vysvětlit asi takhle. Představte si věc/koníček kterou na světě nejvíce milujete. Pro jednu mou kamarádku je to třeba kreslení - kreslí fakt skvěle, obětuje tomu spoustu času a je v tom nejlepší. Nikdo ji nemůže trumfnout. A tahle moje kamarádka by nakreslila nejlepší obraz jaký by dokázala - byla by šťasná, i když by ho pořád zdokonalovala. Nikdy by jí nebyl dost dobrý. A tak by přestala vnímat všechno okolo- kamarády, školu, rodinu, lásku... nic by ji netrápilo jen jak udělat ten obraz dokonalý. Pak by jednou zastavila a zjistila, že už není nikdo, kdo by její obraz sledoval. Lidé by se jí vysmívaly, pomlouvaly ji, ukazovaly si na ni prstem a kamarádi by ji denně vyčítaly, že se pomátla. Řekly by jí ať si najde něco jiného v čem může být dobrá - ať zapomene na celé kreslení. A ona by ten obraz roztrhala na miniaturní kousíčky. Ale už by ho měla napořád před očima. Ať by dělala, co dělala nedokázala by to nikdy už vymazat. Pořád už byde vědět, že když znovu vezme tužku dokáže ho nakreslit....
Já jsem byla své dílo. Pomalu jsem z velké neforemné hlíny pomalu odlupovala části a formovala ji. Oblékala jsem velikost 40, 38, 36... Bože, jak já na sebe byla pyšná. Jak mi teď mohou nabízet, abych si našla něco jiného?
Každý, kdo stojí na začátku by si měl něco uvědomit - tohle není vlak ze kterého vyskočíte když se vám zdá už příliš rychlý. Zůstanete na zastávce, které je dost daleko cíly a ještě vzdálenější startu. Vlaky kolem vás budou, tak moc rychlé, že už nedokážete naskočit ani na jeden směr.
Ana vám dá pocit neskonalého štěstí. Ale to utrpení pak... Neptejte se mě jestli do toho jít nebo ne. Pokuste se nsi to opravdu dobře promyslet. Řekněte, co na světě chcete nejvíc a za jakoukoliv cenu (a ta může znamenat ztratit všechno ostatní) - být hubená? mít přátelé? milovat samu sebe? obdiv okolí? lásku?. Odpovězte a jsem si jistá, že teď víte jestli pokračovat a nebo za včasu skončit.
Asi se někdo může zeptat - kdybych se já vrátila zpět na začátek, šla bych do toho s tím, že budu vědět jak to dopadne? Já toho nikdy litovat nebudu... Já v životě totiž poznala jen málo opravdového štěstí - tohle bylo to nejsilnější. Ale tohle je pro mě. Každá z vás je jíná, jen pamatujte - když budete milovat anu ztratíte dříve nebo později VŠECHNO ostatní. Stojí vám to za to?
Emily

Pomůže mi od emocí...

8. května 2011 v 19:20 | Emily |  My EMOtions
Štve mě to. Celý tenhle podělaný svět, kde jenom prohrávám. Přestala jsem brát ty léky, abych mohla pít s kamarády. le co z toho, když se mezi těmi, co máte opravdu rádi, najdou děvky, co o vás rozhlašuji věci, do kterých jim nic není?
Anabell mi otevřela v různých věcích očích. Zjistila jsem, co pro mě byla a je ana. Myslela jsem, že to zmizí, ale po tomhle týdnu mám nové pocity. Tak... četla jsem deník,y blog, bavila se s lidma, byla v anabell. To všechno přineslo výsledky. Neustále jsem promýšlela a vzpomínala...
Emily se vrací - od zítra jídelníčky. Ukážu vám všem, co je ve skutečnosti ana.
EMily
ps: spřáteluju
ps2: kdo mi doporučí dobrého dodavatela adipexu? kdyby sib nefungoval...