Únor 2012

Na rtech cítím hořký jed mých snů.

19. února 2012 v 1:01 | Emily |  My EMOtions
Mé nejmilovanější,

uběhlo moře času od toho dne, kdy tohle všechno začalo. Byla jsem na pokraji svých životních sil a pomalu vzdávala boj. Jeden hloupý film. A já našla svůj jediný ráj na téhle zemi. Byl tak nádherný - všechny ty doknalé okamžiky, ve kterých jsem vyhrávala malé bitvy proti sobě samotné. Prvních deset kilo, pochvaly, šaty velikosti 36, sebeláska, první preventivka beze strachu, nekuteční lidé na blogu, první hladovka, druhých 20 kilo... Nic, opravdu nic v mém životě nebylo krásnějším. Nepochopí to ten, kde z 50 kilo zhubl na 45kg, ani ten kdo z 65 na 50. Narodila jsem se odporná sama sobě - a překonala to čistě svým úsilím.
Ale na opačné straně je něco, co nevidíme, když to začíná. Myslela jsem, že jsem připravená pro svůj sen obětovat život. Jenže cena je daleko vyšší než smrt - ztráta kamarádů, extrémní zhoršení známek, ztráty zájmu o ty, které milujete. Všechno zmizí, když aně propadnete. Milujete ji. Chcete ji. Ale na tu ztrátu nikdo nemůže být doopravdy připravený.
Klepou se mi ruce, když tohle píšu. Tohle je totiž sbohem. Včera jsem si uvědomila, že už Emily ani Emo Fairy neexistuje. Jsem zase tam, kde jsem byla na začátku - ošklivá holka, co se k smrti nenávidí. Všichni kamarádi, profesoři, lékaři a poradci lhali - můj život není ani o trochu krásnější. Uvízla jsem ve svém vlaku na půl cesty - tak moc daleko od cíle a stejně tak i od toho, co bylo předtím. Jak bych mohla dál žít šťastně na zemi, když jsem poznala nebe?
Vzala jsem černý pytel a naházela do něj všechno oblečení, co už neobleču nebo si nedovolím obléct. Stékaly mi slzy po tváři, protože mi došlo, že je konec. Ve vzduchu byl pach jedu na mé sny. Opravdový konec po třech letech. Znovu už to nedokážu.
Na závěr chci říct jednu věc pro milovnice příběhu o Slečně Dokonalé. Potkávám ji na chodbách dnes a denně. Bála jsem se jí a cítila k ní nenávist. Ale pak jednoho dne jsem se na ni zadívala a došlo mi, že je konec nenávisti. Ona už je jen zvláštní vzpomínka. Taková o které každý moc dobře ví, ale nikdy o ní nebude mluvit. Ale za jednu věc ji budu do své smrti vděčná. Díky ní jsem začala - teď mi to došlo, že nešlo o toho kluka, ale celou dobu jen o ní. Abych vedle ní byla na stejné úrovní. Diky ní se zrodila Emo Fairy. Díky ní jsem prožila všechnu tuhle nádheru. Takže děkuji, Slečno Dokonalá.
Dále bych se chtěla rozloučit se Sofií. Byla jsi pro mě nejdůležitější osoba v tohle celém období. Ale je čas, abychom obě šly dál. Ty napořád zůstaneš věrná tomu, co miluješ na celém světě nejvíce. A já už to nedokážu. Nechci, abys mě znala jako tuhle trosku. Nikdy tě nepřestanu milovat. Omlouvám se za všechno a prosím odpust mi i tohle sbohem.
A nakonec sbohem Vám. Vy jste na tomhle všem byly tím nejkouzelnějším. Mohla bych jmenovat všechny, které mě provedly - Kooty (asi nikdy nepochopíš, co jsi pro mě byla a napořád budeš. Jestli si někdy přála pro někoho být thinspirací, tak si můžeš zatleskat. Nikdy pro mě nikdo nebuda tím, co jsi pro mě byla ty. Nepochopitelné? Ale o tom přece zbožňování je), kouzelná Faii, překrásná Prostitute, nejsilnější Stacy, nejvytrvalejší Annabeth, nejdražší Susie, nejvěrnější Michelle, první, co ve mě viděla inspiraci Bubu, nejbližší __gabriella___, jedna z prvních Cruela,nejmilejší aaaron, má tak moc milovaná Trejsy, jedna z nejkrásnějších Silver Tulip a ...kejty... Byly jste součástí něčeho překrásného v mém životě. Jak bych Vás mohla nemilovat? Daly jste mi to, co nebyli mí nejbližší schopni. Držte se, protože věřte, že vaše přezdívky zůstanou v mé hlavě vyryty napořád - na světě bude vždycky existovat, alepoň jedna osoba, která si Vás váží, věří ve Vás a miluje. Snad vy zapomenete na to, co se stalo ze mě a budete si pamatovat u holku, která to dokázala.
A naposledy těm, co právě začínají - připravte se na to, že všechno ztratíte. Nevěříte? Tvrdíte, že to utnete? Že to nezajde tak daleko? Krása sebelásky, pochvaly a toho odrazu v zrcadle vás opravdu okouzlí natolik, že nikdy nebudete chtít skončit. Vůně dokonalosti bude pořád ve vzduchu. Ale stojí to za to. Opravdu. Nenechte si nalhat nikým na světě, že bez any budete šťastnější, protože nebudete. To raději nezačínejte než, aby jste ji ztratili. Protože žádná z mých životních ztrát nebolí jako tahle. Ana je... miluju ji, tak že mi to trhá srdce. Ale ona nenávidí slabochy. Tak si ji hýčkejte- dokud hladí vaše vystouplé kosti, slíbává chuť hladu z vašich rtů, šeptá něžné slůvka o světě za duhou do vašich hlav. Je to ta nejkrásnější, nejvrtkavější milenka života. Protože vás může hodně rychle opustit a smát se vašim prohrám. Marně ji pak voláte do tmy noci zpátky. S nikým to nebylo bolestivější než právě s ní, ale taky to s nikým nebylo překrásnější.
Nikdy nepřestanu doufat, že se jednou vrátím. A myslím, že se o to nikdy nepřestanu pokoušet. Takže, pokud by stal ten zázrak a já znovu zhubla 10kilo vrátím se. Slibuju. I kdyby to mělo být za měsíc, rok, 10 let.... slibuju.
Miluju Vás,
polibek na rozloučenou,
Vaše EMo Fairy/EMily/Aneta