Červenec 2014

Ticho

28. července 2014 v 10:37 | Emily |  My EMOtions


Ticho. Jeho těžká konzistence je kolem mě téměř hmatatelná. Hutné, neprostupitelné ticho. Myslela jsem, že už ho nikdy neucítím. Ale jak rychle si člověk dokáže zvyknout na tóny staré rockové písničky? Jak snadno člověk podlehne těm dechberoucím pocitům?
6 dní. Je to málo nebo snad až příliš? Šest dní v rytmu písně. Žádný chlad ledové záchodové mísy. Po tolika měsících. První myšlenka ráno nebyla váha. Po tolika letech. 6 dní. Vlažné ruce. Pocit tepla. Uvolněný smích. Poetické, romantické.
Ticho. Ostrý vzduch reality. Vypít velké množství vody. Svázat vlasy do uzlu. Minutu poskakovat. Vzít kartáček. Zvednout prkénko. Naposledy se podívat do zrcadla... A poslouchat znovu to ticho. Ticho, které začne křičet... a pak mi začne on scházet.
Ráno váha ukazuje o další kilo méně. Úsměv. Tohle je přece moje štěstí. Tohle.

http://ask.fm/wonderlandforemily


Grav3yardgirl 0.1

25. července 2014 v 23:15 | Emily |  Real
Jistě, Bunny je záležitost vkusu. Někomu se rozhodně nemusí líbit, ale já jí prostě zbožňuju. Možná taky proto, že je dost podobná jedné mojí kamarádce:) Taky proto, že miluje boty Jeffrey Cambell - mám doma dvoje, ale moc nemám odvahu je nosit:/ Hlavně se mi líbí, že nosi takové ty "drsnější" styly a přesto je prostě krásná a má styl. Je to prostě ohromná exotka a udělala z toho svou přednost:*

Bunny

GRAV3YARDGIRL


Smoking 0.1

23. července 2014 v 13:11 | Emily |  Pics
Untitled


18.7.2014 There is sunshine in my soul

18. července 2014 v 10:06 | Emily |  My diary
Reality v.s Fantasy

Mé drahé dámy,
Dlouho jsem nepsala, co? Ale nějak jsem zase nevěděla o čem a když, tak jsem to sem nechtěla psát. A upřímně, ani na Vaše blogy jsem moc nechodila:/ No, ale každopádně se ze mě nestal knedlík požírající hranolky a smažák:) Váha na malý okamžik stoupla, ale zase jsem na -5 kg. No, ale čas nějak kvapí a do konce prázdnin to musí být těch - 9 kg. Minulý rok jsem za prázdniny přibrala 3 kila a to jsem jedla jako totální prase - čokoládu, těstoviny, burger apod. Zasloužila jsem si přibrat alespoň 10 kg, ale tělo bylo rozumné:) Letos mám zvracení, takže žádný děs nehrozí:) Ale vím, že po mě mamka už jde - tuší to, ale... dokud mě nechytne při tom, tak je bez šance.
Musím říct, že si prázdniny užívám. Nesedím doma a nesním o anorexii, jak je to u mě v oblibě. Ráda a často jsem na pivu. Omezila jsem rizikové chování, protože si už žádné neuvážené spuštění nechci dovolit. Teď mám čtyři dny "okurkovou sezónu". Všichni jsou na Coloursech, já jsem svůj lístek prodala. Takže si v klidku odpočívám a vařím/peču:) O víkendu chci dostát svému původu a pokusit se o pravé frgále:)
Jinak... no přemýšlím o svém finálním vzhledu. S kamarádkou jsme se totiž shodly, že si navzájem tak trochu závidíme - po mě muži sice fyzicky vyjedou, ale po ní zase platonicky touží. Se mnou chtějí spát, jí posílají zamilované dopisy. A celkově to prostě je, i když se obleču úplně normálně - za mnou chodí podivná individua v hospodě, obtěžují mě taxikáři, troubí na mě auta, když jdu večer domů... Mluvila jsem o tom s mamkou a ta říká, že bych si na sebe měla teď dávat větší pozor, že jsou přesně ten typ, co chtějí pochybné existence - dlouhé černé vlasy. Víte, ony jsou ty vlasy asi to jediné zvláštní a půvabné na mně, rostou už 6 let a jdou po zadek... ale na druhou stranu, není na čase změnit se? Být obyčejná, normální holka? Žádné rudé rty, dlouhé černé vlasy,... Každopádně musím změnit daleko více věcí na sobě. Naučit se říkat NE. Naučit se kašlat na všechny blbé řeči o mě. Naučit se kašlat na lidi, co za mojí pozornost nestojí. Je přede mnou ještě dlouhá cesta.
A na závěr. Cítím se jako by mi bylo šestnáct...teda, když mi tolik bylo, tak jsem se chovala jako by mi bylo 20 let... ale prostě mě někdo zaujal. Někdo úplně normální. Žádný psychopat ani pochybný bohém. Je to totálně ujeté a nějak tomu nerozumím, ale... možná je na čase normálně žít:)
Jak se daří Vám? Musím Vás oběhnout, dlouho jsem na to kašlala.

S láskou,
Emily:*

http://ask.fm/wonderlandforemily

Lana del Rey 0.1

18. července 2014 v 0:31 | Emily |  Stars
Styl a vzhel Lany já prostě miluju - klasická kráska jako ze šedesátých let. Ženskost, svůdnost, upravenost... Její texty se mi strašně líbí - jsou poetické jako celá Lana sama.

tumblr


Thinspo 0.53 Summer

16. července 2014 v 12:00 | Emily |  Real


Black hair 0.1

10. července 2014 v 7:55 | Emily |  Hair
Jak jistě víte, tak jsem hrdá majitelka dlouhých černých vlasů. Už 6 let. Několikrát jsem zvažovala změnu, ale jsem si jistá, že by to při mé délco nebylo možné. Líbila by se mi platinová blond nebo zrzavá, ale zase si říkám, že černá je docela vyjimečná barva. Navíc se hodí k mému stylu líčení:)Pro Ana 2.9

9. července 2014 v 17:23 | Emily |  Pics


Summer 2014

6. července 2014 v 2:06 | Emily |  My diary
👙☀️✌️ Hello, Summer! ✌️☀️👙


Máme tady léto. Cítíte to ve vzduchu? Já jsem do léta vplula tedy pořádně, až možná příliš na vlně "flower power". Chce to klid a vydýchat to. A je to tady - jsem majitelka krajkových šortek. Jedny velikosti M a druhé S! Že na to nemám nohy? No, tak nemám. Když vidím na ulici některé celulitidové princezny v hotpantsech, tak si říkám, proč já bych se měla nervovat!
Jinak mi došel docela veselý fakt, který bych tady teď chtěla vyřešit, protože lidé, co mají nejvíce keců, nějak nenajdou odvahu to řešit z očí do očí. Většina lidí si myslí, že je můj život jako nějaký dýchánek z 60s let. Že jsem já nějaká femme fatale, co má na každém prstě deset spuštění. Chtěla bych Vám něco říct - logicky tady na blog píšu jenom to zajímavé v mém životě. To neznamená, že to je celoživotní záležitost. Asi Vás to zklame, ale ve skutečnosti jsem poměrně obyčejná a nudná. Doma se klepu zimou v obří pánské mikině a drdolu - vařím, peču, kreslím, čtu si, píšu deník, potuluju se po drogeriích a knihovnách, stojím před zrcadlem a kontroluju špeky... to je většina mého života. Na party už skoro vůbec nechodím. Spouštím se jednou za 100 let - mimochodem, to si fakt někdo myslí, že jsem až taková krasavice, že jsem spala s 50 kluky?:D Většinu svého života jsem byla hnusná a tlustá, tak si to laskavě nechte projít hlavou. A ani teď nejsem žádná krasavice, takže se fakt uklidněte. A jedna kuriozitka, co mi řekl známý - údajně jsem měla být společnice:D Tak jednou jedinkrát - nikdy jsem s nikým nespala za peníze ani nic podobného. A mimochodem - nelituju ŽÁDNÉHO svého spuštění - jsem poměrně líná osoba a nikdy bych nepohla zadkem pro nikoho, koho bych neobdivovala, necítila k němu úctu a něhu. Asi by mi mělo lichotit, že si někdo myslí, že jsem na to někdy měla vzhled. Aneb jak se z roznášení pití na soukromých akcích může stát prostituce:D Bylo mi šestnáct:D Ale myslím, že si za to můžu sama - dělala jsem tajemnou, mlžila, mluvila v hádánkách, mystifikovala... až kolem mě vznikly pikantní kuriozity. A je jich víc, to by jste se nasmáli, fakt.
Ale jinak Vám (Vy moc dobře víte, koho se to týká) děkuju, že o mě tvrdítě, že jsem ve skutečnosti hrozně chytrá. A asi i děkuju, že o mých "problémech" diskutujete, ale buďte te lásky a řešte si svoje - já o nich taky leccos tuším a připadají mi teda taky docela znepokojivé.

A teď k cílům léta:

1. Konečně zhubnout za červenec 5 kg a srpen další 4 kg. Je to úplně minimální cíl, takže doufám, že to konečně bude za mnou.
2. Donutit se cvičit. Ne denně, ale alespoň trochu. Já tomu říkám "hodina nenávisti k mužům".
3. Spát s někým. To zní pěkně divně, ne? Já to myslím takhle - prostě si vedle někoho lehnout a spát v objetí. Žádné nevhodnosti a nemravnosti. Žádný blbý pocit, že jsem nenamalovaná a vypadám jako blb. Vedle nikoho jsem nespala (kromě kamaráda a kamarádky)... asi od 16 let.
4. Jet s kamarády na festival. Spát pod stanem. Nenervovat se z nedostatečné hygieny. Chodit v gumákách.
5. Opálit se. Nejsem velká fanynka snědé pokožky, ale na druhou stranu je to metoda jak se zbavit jizev.
6. Být v plavkách před jakoukoliv osobou. Ono by se řeklo, že před rodiči je to nejjednodušší, ale omyl. Venku jsem moc tlustá a doma moc hubená. Fakt super.
7. Dokončit první svůj sketchbook. Nevím, jestli to stihnu, ale snad jo. Kreslení, tvoření, psaní... je moje soukromé hobby.
8. Naučit se, aby mi bylo jedno, co o mě říkají ostatní. Chci umět poslat do háje ty trapné moralisty, co si myslí, že mají právo mluvit o mém životě a neví o mě vůbec nic. Ideálně mě pak osahávají a to jim moje nevhodnost a "anorexie" žíly netrhá, že?
9. Už se neopít a následně nebýt nevhodná. Tak jo, je na čase uznat, že s tím mám trochu problém.
10. Najít sebedůvěru a vlastní cenu. Pochopit, že ať jsem jakákoliv, tak se mnou nemůže každý umělec/bohém vy*at. Naučit se jim odolávat.
11. Můj tajný cíl. Aneb MOŽNÁ... hodně MOŽNÁ... mě někdo okouzlil.

Prostě si chci pořádně odpočinout. Jen tak proplout bez velkých věcí. Je mi poměrně dost dobře. Až na to, že mi je pořád zima:/ Tohle léto snad bude poslední na dietě, pevně v to doufám. Byla bych fakt totální břídil, kdybych nedala těch posledních 9 kilo, ne? Po tom všem, co jsem prožila, co jsem pro to udělala. Tohle musí být to léto, kdy konečně přestanu být ta oplácaná. Je mi jedno, kdo si o tom, co myslí - tohle je jenom můj život a žiju ho jen já sama.
Jinak moc nevím o čem už psát - tak když tak si řekněte, co Vás ještě zajímá.

http://ask.fm/wonderlandforemily

Marianne Faithfull

3. července 2014 v 14:16 | Emily |  Stars
Když se řeknou vintage ikony, tak většinu napadne Audrey nebo Twiggy. Já miluju Mariannu - není to taková typická hodná holka, vlastně je to takový "Effiovský" typ tragické krásky. Taková nezodpovědná mrška, která v životě moc neumí chodit. Její život byl sex, drogy a rock´n´roll. Chodila s Mickou Jaggerem a mimochodem - slyšeli jste tu historku o nich a tyčince Mars?


♡


Liebster award

1. července 2014 v 22:01 | Emily |  My diary
Moc děkuji Dreamer za nominaci:)
- povězte o sobě 10 věcí
- odpovězte na 10 otázek blogerky/blogera, který vás nominoval
- nominujte 5 blogerů, kteří mají méně než 200 pravidelných čtenářů
- vymyslete 10 otázek, pro ty, které budete nominovat
- informujte blogery o tom, že jste je nominovali
10 věcí o mě:
1. Stále neumím zavázat tkaničky - i když jsem se to na jeden den naučila, tak to zase neumím:)
2. Od 12 let si píšu pravidelně deník.
3. Od 15 let jsem si nestříhala vlasy a mám je po zadek:)
4. Posledního skutečného přítele jsem měla v 17 letech.
5. Líbí se mi kluci s dlouhými vlasy.
6. Strašně mi záleží, co si o mě ostatní myslí.
7. Miluju nošení rudých rtěnek.
8. V oblékání mám docela dost pravidel, která pevně dodržuju.
9. Mým snem je být učitelkou na střední škole.
10. Nemyslím si, že jsou si ženy a muži rovni. Neznamená to však, že si myslím, že jsou ženy méně než muži. Jen si myslím, že některé tradiční hodnoty by měly být zachovány.

Otázky a mé odpovědi: (Dreamer)
1. Mala (a máš) si niekedy psychické problémy ??
Nevím, co si pod tím představit. Ano, měla jsem anorexii a sebepoškozovala jsem se. Ale to je minulost.
2. Koľko rokov bloguješ ??
Dietářsky od roku 2009.
3. Držíš (držala si) niekedy nejakú diétu ??
Tak to snad ani nemusím odpovídat:D
4. Aké seriály, hudbu, knihy, filmy a umenie máš najradšej ??
To je velmi těžké, protože je to podle období a nálady. Nemám u ničeho jen to jedno jediné.
5. Si zastancom kvalitného umenia ?? - rozumej kvalitné knihy, CDčká, muziku, filmy, skladby,...
Jsem zastáncem toho, že umění je pro každého subjektivní a pokud to někoho naplňuje, pak to má smysl.
6. Mala si niekedy problémy so šikanou ??
Ano.
7. Chodila si/ chodíš ku psychologičke ??
Chodila jsem na terapii, ale to je minulost.
8. Ako ťa - podľa teba - vidia ostatní ľudia ??
Sebevědomou, přehrávající, divokou, ukecanou... ti, co mě znají? Příliš řešivou/komplikovanou, nevázanou, příliš obětavou.
9. Štýl obliekania, maľovania, česania a správania - inšpiruješ sa niečím, vytváraš si vlastný, alebo ti to je jedno ??
Maluju se jednoduše - silná kočičí linka, výrazné řasy, rtěnka. Oblečení je čistě moje osobní pocitovost, ale preferuji ženskost.
10. Ako často plačeš ??
Teď už vlastně skoro vůbec.

(Elis)
1. Máte odhodlání držet dietu s předem stanovenými striktními pravidly či raději jíte dle vlastního uvažení apod.?
Nikdy jsem nebyla na takové ty pravidlové diety. Myslím, že je to o ničem - proč jíst, jenom proto abych splnila nějakou tabulku, když třeba zrovna nemám chuť nebo naopak.
2. Máte nějaké koníčky? Jaké?
Toho by bylo- kreslení, psaní deníku, čtení a chození do knihovny, svůj vzhled, pivo...
3. Jak nakládáte se sladkostmi? Jsou vaší nepřekonatelnou překážkou nebo je zvládáte zcela s klidem?
Nejsem úplně na sladké, ale mám chvíli, kdy mám nehoráznou chuť. Díky Mie si je můžu dát:)
4. Je váš způsob hubnutí podle vás zdravý či naopak?
Není.
5. Co máte na sobě nejraději?
Vlasy.
6. Kolik času věnujete pohybu?
Max. 45 min.
7. Máte sourozence?
Starší sestru.
8. Jak prožíváte prázdniny?
Jako malá jsem hodně cestovala. Po roce v cizím městě jsem nejraději doma a prostě podnikám na co mám náladu.
9. Jaký je váš vztah ke zvířatům?
Miluju je. Mám doma 3 kočky.
10. Pijete kávu?
Ne.

Otázky od L.
1. Co vám hubnutí dalo a vzalo?
Dalo mi to úplně nový život. Čím dál více si uvědomuji, jak moc se můj život změnil. A vzalo mi to... asi naivitu a sny. Předtím jsem strašně toužila být milována. Teď si myslím, že to pro mě není.
2. Kdybyste vládly světu, co byste udělaly jako první?
To je velmi těžká otázka. Asi bych měla říct něco jako vyhlásit světový mír, vyřešit hladomor, zavést všechno patří všem... Ale fakt nevím, co je to nejdůležitější. Takže asi bych si na hlavu nasadila korunku:D
3. Nejlepší moment vašeho života?
Maturita - ten malý okamžik v životě, kdy jsem měla pocit, že jsem dost dobrá. Kdy mi bylo jedno kolik vážím. Byla jsem prostě a jednoduše šťastná.
4. Co si o vás myslí ostatní?
Jak jsem řekla - divoká, nevhodná, ukecaná, přehnaná, koketní, ale teď jsem slyšela, že se říká, že jsem chytrá.
5. A jak se snažíte působit?
Přesně tak - divoce, nevázaně, otevřeně. Ona je někdy podivná fantazie lepší než realita.
6. Kdybyste si teď mohly koupit 5 věcí, které by to byly?
Beru to v materiálním smyslu - šaty Alexander Mcqueen, byt na místě, kde toužím bydlet (není to žádná světová destinace, ale část Ostravy:), odstranění všech jizev na těle, kočičí útulek, všechny rudé rtěnky.
7. Co vás rozpláče?
Harry Potter.
8. Co je podle vás největší vynález?
Ipod:)
9. A co nám pořád chybí?
Nahrávač snů:)
10. Kdo/co vás inspiruje?
Já přestala toužit být jako někdo, co se týče vzhledu a stylu. Snažím se být nejlepší verzí sebe samotné. Ale do života? Dva mí učitelé ze střední školy - chtěla bych jednou být skvělou učitelkou.

Effy:
1. V jaké době by jsi chtěla žít a proč?
V šedesátých letech 20.století v Americe. Lákal by mě ten nevázaný život s opravdovými bohémy. A nebo u nás v době komunismu - zní to asi divně, ale mám velkou slabost pro underground. Ráda bych zašla na pivko s Magorem a panem Havlem.
2. Sebepoškozuješ se/sebepoškozovala jsi se?
Sebepoškozovala jsem se od 13 let do 18 let. Je to za mnou.
3. Jakou máš povahu?
Vlastně ani nevím. Za ta léta jsem prošla takovými událostmi, které mě proměňovali. Přizpůsobila jsem se situacím až jsem pomalu zapomněla, kdo jsem byla. Ale asi velká romantička a snílek.
4. Máš ráda knihy? Popř. jaká je tvá nejoblíbenější?
Knihy miluju. Nemám vyloženě nejoblíbenější. Myslim, že pro každé období života se hodí jiná kniha, která člověka prostě zasáhne v danou dobu.
5. Jaký měsíc v roce máš nejraději a proč?
Asi nemám nějaký konkrétní, který bych milovala.
6. Bojíš se něčeho?
Bojím se spousty věcí - doktorů, ohně, podzemních prostorů...
7. Tvé vysněné povolání?
Učitelka na střední škole, nedělám si srandu.
8. Jak zvládáš Vánoce ohledně hubnutí?
Kupodivu mi to nedělá velké problémy.
9. Máš tumblr?
Ne.

10. Chceš mít v budoucnu dítě?
Strašně si to přeju, jednou být dobrou matkou. Ale bojím se, že se to nakonec nestane.

Otázky pro Vás:
1. Co by sis raději vybral - mír a nebo svobodu?
2. Místo, kde jsi nejklidnější.
3. Věc, za kterou jsi na sebe v životě nejvíce pyšný.
4. Celý život v pohodě bez větších zvratů (dobrých i špatných) a nebo divoký život plný výkyvů?
5. Co by jsi řekl svému o 5 let mladšímu já?
6. Co pro tebe znamená Harry Potter?
7. Zlozvyk, podivnost, co máš.
8. Jaké jídlo bys mohla jíst pořád, kdyby jsi z něj nepřibrala?
9. Na co máš podle tebe talent?
10. 3 přání, které by jsi si přál.Nominuji:
Barča http://baarrccaas.blog.cz/
Blueberry http://just46blackthings.blog.cz/
Susie http://www.flower-mind.blogspot.cz/
L. http://livingisthehardest.blog.cz/
B. http://sophistications.blog.cz/

Anet Antošová 0.1

1. července 2014 v 12:37 | Emily |  Stars
Anet je známá česká profesionální tanečnice a moje velká láska. Podle mě má naprosto perfektní postavu, přestože je to profesionálk a tanec jí živí, tak má ženskou postavu. Jak jistě víte, tak se mi fitness holky prostě nelíbí - ne, že bych to nějak urážela, ať si je každý jaký je, ale tohle je podle mě přesně ta dokonalá vyváženost mezi svaly a krásou. A ten její zadek:)