Duben 2015

It´s long, painful road. But it´s worth it.

27. dubna 2015 v 16:34 | Emily |  My EMOtions


Poslední dobou se na mě nahrnuly otázky typu - "jak jsi dokázal tolik zhubnout", "prosím pomoz mi, nemám sílu", "budeme parťačky v hubnutí". Na vinted.cz je denně několik diskuzí na téma, jak rychle zhubnout, pokud možno, s co nejměnší námahou. Také diskuze - jsem tlustá, jsem nešťastná, ale zhubnout nejde. Na některých blozích se objevují zkratky, typu obalení se fólií, ležení v ledové vodě a nebo extremní léky na obezitu.
Chtěla bych se tedy Vás zeptat - to si opravdu myslíte, že Vám napíšu nějaké tajné kouzlo nebo trik a Vy zázračně zhubnete bez námahy? Myslíte, že mám kouzelnou hůlku a odkouzlím Vám kila tak, jako jsem sobě odkouzlila těch 30 ??? Kdyby jste četli tento blog důkladně, tak víte, co všechno jsem pro to udělala! Od roku 2012 do roku 2014 jsem si prošla krutým očistcem, který byl plný fyzické i psychické bolesti. Vzdala jsem se spousty věcí, jen abych to dokázala. Zašla jsem daleko - mnohem dál, než jsem byla původně chtěla. Takže chcete ode mě pomoc? Jediné, co Vám řeknu - zvedněte svůj zadek a jděte makat! Chcete to? Tak to, krucinál, udělejte a nevymýšlejte si stupidní výmluvy.
Víte, za ty roky jsem si vybudovala jakýsi detektor - když se podívám na nějaký "pro-ana" nebo prostě hubnoucí blog, tak docela rychle poznám, co je daná slečna zač. A v mnoha případech si řeknu - ta to nikdy nedokáže. Zatím jsem se nikdy nespletla. Je to kruté? Ano, je. Ale svět je drsné místo a nikdo se s vámi mazlit nebude. Je to nejen vaše tělo, ale také celý váš život. Více jak rok jsem byla tlustá, zlá, naštvaná a neschopná - kolikrát jsem si řekla, že zase začnu? Milionkrát! Pořád jsem se jen vymlouvala, proč to nejde a omlouvala tím svou neschopnost překonat se. A pak? Jeden den jsem si prostě řekla, že to chci. Chci tak moc, že jsem ochotná pro to obětovat naprosto cokoliv. Riskovala jsem rodinu, přátelé, zdraví, školu... všechno. Chybovala jsem, selhávala, ale nikdy jsem to nevzdala. Díky tomu jsem si před rokem splnila velký sen - na školní akci jsem šla v krajkových šortkách. Stala jsem se lepším člověkam - byla jsem Zmijozel, ale už nejsem :)
Takže se vykašlete na výmluvy. Zapomente jednou pro vždy věty - od zítra začnu, musela jsem si dát kvůli příteli, potřebuju nějakou parťačku, nejde to,... Přestaňte hledat zázračné pilulky a dělat kraviny jako si lehat do ledové vody. Všechno, co za to stojí není zdarma. Pokud zvolíte nezdravou cestu, pak se připravte na hroznou bolest. To není legrace. Sedřené hrdlo, vnitřní mráz, svírání vnitřností, nezahnatelná únava... Je jednoduché psát si na blog prázdné fráze o typu "jsem pro-ana" nebo "jsem ochotná udělat všechno", ale realita je bohužel drsnější. Není to na týden nebo měsíc, jsou to roky! Nepotřebujete knihy, inspiraci, parťačky, blog - potřebujete jen sami sebe!
Možná Vám připadá, že jsem na Vás teď tvrdá. Jsem. Protože dokud jsem k sobě byla mírná a něžná, tak jsem nic nedokázala. Od roku 2015 jsem k sobě začala přistupovat s něhou a nikam mě to neposouvá. Stojím. Takže se v sobě snažím zase najít tu sebenenávist a krutost, která mě povede k nepřekonatelným výkonům. A to radím i Vám. Vzpomínáte si, jak to u mě vlastně začalo v roce 2009? Jednou velmi krutou větou ve filmu - Vy tlustý jste všechny stejný. Doslova bych to přirovnala k úpsání duše ďáblu - dostanete něco úžasného, ale nikdy nevíte, kdy za to budete muset zaplatit.
Na konci bych chtěla napsat něco, co možná většina z Vás nepochopí. Kdybych mohla mít jen jedno jediné přání, tak by to bylo - vážít přirozeně, beze snahy, klidně 65 kilo a mít normální život. To bych si hrozně přála.

Renne Yohe

4. dubna 2015 v 22:30 | Emily |  4 you

Renne Yohe se narodila 8.listopadu 1986 v Orlandu. Už v mladém věku jí byla diagnostikována bipolární porucha. Začala brát drogy a sebepoškozovat se, což ji stáhlo na úplné dno. Její kamarádi ji pomohli dostat se do léčeby - podmínkou byl 5 denní detox, kdy se nesměla pořezat, pít alkohol ani brát drogy. To se jí povedo za velké pomoci přátel a nakonec na léčbu nastoupila. V současné době Rene stále bojuje se svými závislostmi a to hlavně pomocí hudby - je zpěvačkou skupiny Bearcat.
Protože potřebovali peníze na její léčbu, v březnu roku 2006 její blízký kamarád Jamie Tworkowski začal psát její životní příběh, který zaujal velké množství lidí na My Space - projekt pojmenoval To write love on her arms. Příběh vyprávěl o její bipolární poruše, depresi, drogové závislosti a sebepoškozování (z toho vychází název projektu). Poté v říjnu 2006 založil organizaci na podporu lidí s podobnými obtížemi.
Příběh Rene byl zfilmován v roce 2012. Hlavní hrdinku hraje Kat Dennings (2 socky).